GSM odposlechy

Odposlechové štěnice na bázi GSM jsou nejvíce rozšířené zejména díky nízkým pořizovacím nákladům a vysoké efektivitě. Hlavní devizou je globální provoz. Ať již jste doma nebo na jiném kontinentě, kdykoliv můžete vzít mobilní telefon a zkontrolovat si, co se děje u vás v kanceláři. 

Vybíráte-li odposlechy na velkou vzdálenost, tak je GSM odposlec...

Odposlechové štěnice na bázi GSM jsou nejvíce rozšířené zejména díky nízkým pořizovacím nákladům a vysoké efektivitě. Hlavní devizou je globální provoz. Ať již jste doma nebo na jiném kontinentě, kdykoliv můžete vzít mobilní telefon a zkontrolovat si, co se děje u vás v kanceláři. 

Vybíráte-li odposlechy na velkou vzdálenost, tak je GSM odposlech bez pochyb tím nejlepším řešením.

Důležité parametry při výběru GSM odposlechu

Pro různé situace se mohou hodit různá zařízení, v principu je ale nutné dát při výběru GSM odposlechu pozor na několik nejdůležitějších parametrů.

Výdrž baterie

  • Jeden z nejdůležitějších parametrů, při výběru štěnice. I to nejsofistikovanější zařízení vám nebude mnoho platné, když se vybije dříve než přijde jeho čas. Při výběru odposlechu se tedy vždy dívejte na spotřebu zařízení, a kapacitu baterie. Dejte však pozor na to, že spotřeba v různých režimech se může velmi zásadně lišit. Například v režimu stand-by může být spotřeba pouhé 3mA, zatímco ve chvíli kdy probíhá aktivní odposlech dosahuje spotřeba až 150mA, tedy 50x více. Řídit se tedy pouze udávanou výdrží ve stand-by režimu není optimální.

Kvalita zvuku

  • Před koupí si ujasněte, co je primárním účelem odposlechu. Jde vám o to zachytit obsah konverzace, nebo jen o zjištění nežádoucí činnosti? V prvním případě budete potřebovat aby štěnice byla vybavena kvalitním mikrofonem, aby konverzace byla srozumitelně zachycená. Naopak v případě druhém vám bude stačit obyčejnější zařízení.

Možnost non-stop provozu v elektrické síti

  • Potřebujete-li prostor monitorovat dlouhodobě, je nejvhodnějším řešením použít odposlech, který bude přímo napájen z el. sítě, což mu zajistí nepřetržitý provoz. Nebude-li však takto použitý GSM odposlech vybaven speciálním obvodem pro potlačení elektromagnetického šumu, bude kvalita zvuku zásadním způsobem zhoršena.

Detekce hluku - VOX

  • Velmi užitečná funkce, která násobně zvýší efektivitu monitorování. Je-li GSM odposlech vybaven touto funkcí, aktivuje se sám ve chvíli, kdy hluková hladina v jeho okolí překročí nastavenou hranici (standardně 45dB) a sám vám zavolá.

Odposlechy GSM vs RF odposlechy

Odposlechy slouží ke stejnému účelu - získat informační výhodu. Každý je však vhodný pro použití v jiných situacích. Rádiové - RF odposlechy, jsou vhodné pro krátkodobé odposlechy ve vysoké kvalitě. Odposlechy GSM jsou naopak vhodné pro dlouhodobější akce a odposlech na velkou vzdálenost.

RF odposlechy - odposlech v lokálním měřítku

Rádiový odposlech je vybaven vlastní vysílačem, ke kterému je zapotřebí vlastnit přijímač s podporou odpovídající frekvence. Dosah přenosu je tedy limitován zejména výkonem použitého vysílače. Pro RF odposlechy jsou charakeristické znaky zejména odposlech v lokálním měřítku ve vysoké kvalitě.

V běžných městských podmínkách je většinou velmi obtížné dosáhnout vzdálenosti větší než 500 metrů.

GSM štěnice - odposlech na velkou vzdálenost

Odposlechy GSM, operují na zcela jiném principu. Zatímco RF odposlechy vysílají vlastní signál, tak GSM odposlechy se připojují do již existující sítě GSM, která jim zajišťuje v podstatě neomezený dosah. Proto jsou odposlechy GSM velmi populární, a to zejména u běžných uživatelů.

Zobrazit

GSM odposlechy  Počet produktů: 14

filter
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 14 položek