GPS lokátory a sledovací zařízení

GPS lokátor je zařízení určené ke sledování osob, vozidel či jiného majetku. Dle citlivosti použitého GPS modulu probíhá lokalizace s přeností až na jednotky metrů. Lokace může být sledovacím zařízením sdělena buď na vyžádání prostřednictvím SMS zprávy, nebo může být průběžně odesílána na server, kde je pak možné zjistit celou trasu pohybu.

GPS ...

GPS lokátor je zařízení určené ke sledování osob, vozidel či jiného majetku. Dle citlivosti použitého GPS modulu probíhá lokalizace s přeností až na jednotky metrů. Lokace může být sledovacím zařízením sdělena buď na vyžádání prostřednictvím SMS zprávy, nebo může být průběžně odesílána na server, kde je pak možné zjistit celou trasu pohybu.

GPS lokátory pro kontrolu zaměstnanců

GPS sledovací zařízení umožní kontrolu poctivosti zaměstnanců pomocí kontroly trasy služebního vozu. Historie pohybu může být uchovávána na serveru až po dobu jednoho roku. V případě pochybností si můžeme na serveru zadat konkrétní datum, a okamžitě se nám přehraje trasa, kde se služební vůz pohyboval.

Pro sledování firemních vozů, doporučujeme zvolit GPS lokátor s možností vestavby a připojením k elektrickému obvodu vozu - lokátor tak bude neustále dobíjen z autobaterie vozu, a vy se o jeho dobíjení nebudete muset starat.

GPS sledovací zařízení pro vyhledání zcizeného auta

Přijít ráno k prázdnému místu, kde jsme minulý den zaparkovali vůz je noční můrou každého řidiče. Pokud jsme si však pořídili GPS lokátor do auta, který jsme vozidlo vybavili, tak není nic ztraceno. Šikovně ukryté GPS sledovací zařízení v autě nám umožní vůz snadno lokalizovat, a je tedy vysoká šance získat auto zpět.

Vybíráme-li GPS lokátor proti krádeži vozu, budou nás zajímat zejména tyto parametry:

  • Dlouhá výdrž z vlastní baterie - bezepečnostní lokátor totiž není vhodné připojovat k autobaterii vozu - pro zloděje je pak jednodušší lokátor vyhledat a odstranit. Ukryjeme-li miniaturní lokátor například pod sedačku, je riziko odhalení lokátoru podstatně nižší.
  • Otřesový senzor a inteligentní uspávací režim - tyto funkce souvisí s prvním bodem, protože zásadním způsobem snižují spotřebu lokátoru. Nebude-li GPS sledovací zařízení opatřeno těmito funkcemi, dosáhne dlouhé doby práce pouze při použití velké baterie, čímž se znesnadní kamufláž lokátoru.
  • Upozornění při nízkém stavu baterie - i to nejsofistikovanější sledovací zařízení do auta nám nebude mnoho platné, pokud bude v době kdy ho potřebujeme vybité. Proto je funkce SMS upozornění při poklesu napětí na baterii zcela zásadní funkcí.

Sledovací zařízení pro ochranu dětí

Zpozdí-li se dítě s návratem ze školy či zájmového kroužku, vyvolá to u většiny lidí nervozitu. Od stresových situací si však můžeme ulevit, bude-li potomek nosit například GPS hodinky či jiné sledovací zařízení pro děti. Tento malý gadget nám umožní skrze mobilní aplikace v reálném čase sledovat, kde se děcko zrovna nachází.

Vybíráme-li GPS lokátor pro děti, budou nás zajímat zejména tyto funkce:

  • Pohodlnné sledování - nejlépe přes mobilní aplikaci
  • SOS tlačítko - děcko ho může stisknout, pro okamžité odeslání polohy a předvolené SMS zprávy
  • Funkce telefonu - velmi užitečný doplněk GPS lokátoru, který nám umožní kdykoliv s dítětem spojit
  • Bezpečné zóny - tato funkce umožní nastavit tzv. bezpečné zóny. Pokud lokátor zónu opustí, budete okamžitě informováni.

GPS lokátory pro diskrétní sledování vozu

Při práci policejního vyšetřovatele či soukromého detektiva mohou často nastat situace, kdy je zapotřebí diskrétně sledovat pohyb vozidla. Zvolit metodu přímého sledování nemusí být vždy vhodné. Práci nám tedy mohou velmi usnadnit sepciální GPS lokátory.

Při výběru lokátoru, nás budou zajímat následující parametry:

  • Vodotěsný magnetický obal - pomocí magnetů je možné rychle umístit lokátor na podvozek auta a nevzbudit tak zájem třetích osob.
  • Otřesový senzor - vzhledem k tomu, že GPS lokátor bude odkázán k provozu z vlastní baterie, je důležitou položkou otřesový senzor, který zajistí úsporu energie v klidovém režimu, a tedy i dlouhou výdrž baterie.
Zobrazit

GPS lokátory a sledovací zařízení  Počet produktů: 3

filter
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Kategorie

Katalog

Podmínka
Výrobce
Mikrofon

Novinky