Jak předat klíče snadno a bezpečně?

Jak předat klíče snadno a bezpečně?

Předávání klíčů mezi odjíždějícími a příjíždějícími hosty, případně mezi hosty a správci pronajímaných pokojů či menších penzionů může probíhat různými způsoby. V ubytovacích zařízeních, v nichž je stálá 24hodinová recepční služba, asi ještě nějaký čas zůstane první volbou fyzické odevzdání a následné vyzvednutí pokojových klíčů na recepci. Stále více lidí při svých cestách ovšem volí pro svůj pobyt takzvané ubytování v soukromí. Samozřejmě to neplatí absolutně. Třeba v případě kongresové turistiky se asi hotelové řetězce nemusejí bát nějakého masivnějšího odlivu zákazníků směrem k alternativním formám hotelových služeb a obecně rychle rostoucího nástupu sdílené ekonomiky.

Fenomén zvaný AirBnB

 

Na druhou stranu, služby či chcete-li moderní platformy typu AirBnB již dávno nejsou zanedbatelným segmentem trhu s ubytovacími službami vyhledávaným takřka výhradně baťůžkáři, studenty a celkově nekomerčně smýšlejícími jedinci toužícími primárně po dobrodružství na svých poznávacích a často také divokých cestách. Svědčí o tom nejen čísla, ale i znatelná proměna přístupu k nim ze strany politiků, úřadů i konvenčních poskytovatelů ubytovacích služeb jako jsou klasické hotely, hostely, penziony a turistické ubytovny.

Ještě před pár lety všechny jmenované nechávaly AirBnB nebo třeba CouchSurfing (mimochodem fungující již patnáct let, o pět let déle než dnes mnohem diskutovanější AirBnB) vesměs zcela chladné, v současnosti jsou již docela frekventovaným a horkým tématem v rámci předvolebních diskusí, ekonomických sympózií či běžných hovorů mezi lidmi. Jakým způsobem a za jakých podmínek mají vedle sebe tradiční služby na jedné straně a moderní platformy sdílené ekonomiky fungovat tak, aby to bylo pokud možno férové pro všechny zúčastněné, ale ponechme stranou. Tohle tady stejně asi nevyřešíme :-)

Klíče pod rohožkou? Naštěstí existují spolehlivější řešení

 

Pokud ovšem sami stojíte před naznačeným problémem – tedy, jak si bezpečně, prakticky a spolehlivě obstarat předávání klíčů, třeba právě v případě pronajímání pokoje či apartmánů, ať už přes zmíněné AirBnB či jakoukoliv jinou formu, elegantní a přitom nikterak nákladné řešení bychom pro vás určitě měli! Jsou jím tzv. ´sejfy na klíče´, kterým se říká také ´keyboxy´ či ´lockboxy´. Klíče pod rohožkou a podobné nápady, často i poměrně neotřelé, sice netřeba úplně zavrhovat, nicméně v dnešní době se přece jenom rozhodně vyplatí vsadit na profesionálnější variantu pro úschovu a bezpečné předání klíčů. Sejfy na klíče jsou navíc oproti trezorům ekonomičtější alternativou, která ovšem pro daný účel poslouží neméně dobře. A jak konkrétně sejfy na klíče vypadají a fungují?

Keybox na visacím zámku

nabídce našeho specializovaného e-shopu stojí za zmínku například tento keybox výborně se hodící právě pro účely pohodlného a bezpečného předání klíčů při krátkodobých pronájmech pokojů, bytů a apartmánů mezi hosty. Tento model je oblíbený i kvůli tomu, že je možné lehce ho připevnit na kliku nebo plot. Šikovné je na něm také to, že ho lze používat dvěma způsoby – kromě přichycení visacího zámku lze snadno odendat třmen a sejf připevnit třeba na stěnu či jinou plochu.

 

A jak prakticky funguje jeho odemykání a zamykání? Dá se říci, že zcela standardně. Keybox je vybaven číselníkem, kdy po zadání čtyřmístného kódu dojde k otevření úložného prostoru. Pro zadání nového kódu se jednoduše posune příslušná páčka do druhé polohy (B), zadá nový kód a vrátí páčka do výchozí polohy (A). Cena tohoto keyboxu na visacím zámku se pak pohybuje kolem tisícovky.

Master Lock zámek

 

Pro potřeby bezpečné úschovy a předání klíčů mezi hosty využívajících krátkodobých pronájmů výborně poslouží také speciální Master Lock 5400D, jenž je pro účely AirBnB a větší pohyb ubytovaných návštěvníků jako dělaný.

 

Zámek se sejfem vyvedený v robustním kovovém provedení s ideálními rozměry akorát tak pro několik klíčů (30 x 22 x 70 mm) se podobně jako předchozí představený model otevírá a zamyká pomocí čtyřmístného číselného kódu. S touto novinkou se tak předání klíčů od pokoje nebo uchovávání klíčů záložních stává zcela pohodlným a bezproblémovým.

 

 

 

 

 

 

 

Zanechte odpověď

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
Email: (Nebude zveřejněno)
Komentář: