Dlouholetý problém s vandalem vyřešen díky dveřnímu kukátku Secutron DoorGuard

Dlouholetý problém s vandalem vyřešen díky dveřnímu kukátku Secutron DoorGuard

V našem domě jsme již několik let objovali s jedním floutkem, který dělal neplechu, kde to jen šlo. Škody, které za ty roky působil, se již vyšplhaly řádově do statisíců, a nezpůsoboval škody jen u nás. Zná ho v podstatě celá naše čtvrť. Bohužel mu všechno procházelo, protože téměř nikdy nebyly přímé důkay nebo svědci. I když selským rozumem a naprosto triviální dedukcí bylo naprosto nabíledni, že pachatelem je "Naše známá firma" nebylo to nic platné. A tak jsme v domě odhlasovali instalaci bezpečnostních kamer.

První kamery všem zmizely velmi rychle. Chyba byla na naší straně. Ke kamerám se dalo přistoupit zezadu. A tak tu "někdo" vytrhl kabel, tam jí někdo strhl celou a rozbil o zeď. A většinou se tak stalo zrovna čirou náhodou současně s další vandalskou škodou ve stejné době. Kupříkladu kdy se rovněž poškodila vnitřní část domovních dveří, nebo se z čista jasna prorazila skleněná výplň kyvných dveří ve vestibulu. Přístě, to už zmizela rovou celá kamera. Naštěstí to byla obyčejná web kamera za pár stovek, takovou však nešlo úplně dobře zabezpečit proti vandalismu.

Proto jsme se obrátili na prodejce profesionálních bezpečnostních kamer. Rád bych na tomto místě zmínil, že všechny kamery později instalované v našem domě máme právě ze SPYobchodu, fungují naprosto skvěle a spolehlivě. Bohužel ani ta nejlepší kamera v našem domě není odolná vandalismu, a tak jsme pořídili pár skrytých kamer, které monitorovaly prostor klasických bezpečnosních kamer. Využili jsme toho, že bezpečnostní kamery byly v hodnotě vyšší než pět tisíc, tudíž jejich zničení již nebyl přestupek.

Bohužel časem odhalil tyto skryté kamery a tak si v jejich blízkosti dával pozor, nebo je dočasně zneškodnil přelepením nebo zamazáním objektivu černou barvou. Jednou takhle do prohlubně objektivu skryté kamery nacpal zmuchlaný papírek, který však k jeho smůle vypadl. Jelikož si myslel, že ho kamera nevidí, chtěl využít příležitosti a zničit druhou kameru, visící skoro 4 metry nad zemí. Demonstrativně se postavil před skrytou kameru o které si myslel, že je zaslepená, ukázal na ni vztyčený prostředník a následně po skříňce s hasicím přístrojem vylezl ke kameře, a utrhl jí. Bingo! Máme přímý záznam z trestné činnosti. Bohužel, u policie jsme narazili na neaktivitu. Sepsal se protokol, přiložil záznam a bylo vymalováno.

Jindy zase kamery zaznamenaly, jak v přízemí kradl elektro kola. To už je trestná činnost v řádech sta tisíc. Pojišťovna sice jedno kolo (ze dvou) majiteli proplatila, policie však opět nic nedělala, pachatal byl totiž v převleku (kvůli kamerám) a údajně nebyl a možná indentifikace. Přitom ho tam každý poznal. Chvíli předtím je vidět jak jde domů, všimne si kol, zastaví se, upřeně se na ně dívá a po chvíli mizí ve výtahu. O pár okamžiků později přijíždí výtah do přízemí, z něj vystupuje osoba v mikině s kapucí přes hlavu a reflexní vestě. Rozhlédne se a "nenápadně" vytáhne pákové kleště, "cvak" a řetěz kola je přeštíplý. Osoba mizí ven. Za chvilku přijde jiná osoba s batohem na zádech, zkontrolu řetěz a jde zas ven. Vrátí se, tentokrát bez batohu, odmotá řetěz, bere kolo a jde ven. O pár minut později se vrací stejná osoba v reflexní vesě, odcvakne další řetěz, bere kolo a jde ven. Záznam na úrovni celovečerního detektivního filmu. Přesto policie tvrdila, že nemůže nic dělat.

Chtělo to něco ostřejšího. Něco co ho načape ve chvíli, kdy si připadá nepozorovaný, kdy se cítí jako Superman. Tak jsme do pár bytových jednotek nakoupili digitální dveřní kukátka Secutron DoorGuard, která z venku na dveřích vypadají k nerozeznání od klasického průhleditkového kukátka. Tyto kamery nakonec měly ten pravý úspěch. Bylo na nich vidět, jak jeden den do sklepů ukládají křišťálové lustry, jiný den zase nahoru do bytu nosili horská kola, a o několik hodin později odnášeli jednotlivé díly kol. Co ho nakonec definitivně usvědčilo, byly záznamy našich kamer toho v jakém čase a oblečení opouštěl dům, které se porovnávaly se záznamy objektů v sousedství, do kterých se vloupal. Nebýt těchto supertajných kamer, tak by náš několikaletý boj neměl konce ani dnes.

Tento příběh nám zaslal jeden z našich spokojených zákazníků. Naše digitální dveřní kukátka pomohli již celé řadě lidí od problémů páchaných neslušnými sousedy, speciálně pak naše řada Secutron DoorGuard, které zvenčí vypadají jako zcela obyčejné kukátko a pomohou tam, kde se ani ta nejlepší "tradiční" bezpečnostní kamera nedokáže uplatnit. Podívejte se na nejvyšší model Secutron DoorGuard-W-UW-LL.

Zanechte odpověď

Všechna pole jsou povinná

Jméno:
Email: (Nebude zveřejněno)
Komentář: